Zavičajni muzej Biograd na Moru

Zavičajni muzej Biograd na Moru - PROGRAM

19.00 - 24.00 h
Otvorenje izložbe slika pod nazivom MOSTOVI PRIJATELJSTVA članova Slovenskoga kulturnoga društva Lipa Zadar / IZLOŽBA

Otvorenje izložbe uz prigodni recitatorsko - glazbeni program u kojem će nastupiti pjesnikinje (članice) društva Lipa Andreja Malta Jezeršek, Marija Ivoš, Zorica Buljanović i drugi uz potporu ženske klape KARMEL iz Turnja, kulturno umjetničke udruge MASLINA iz Turnja kao i glazbene grupe kulturno umjetničkoga društva "KRALJ TOMISLAV" iz Biograda na Moru. Izložba je i prodajnoga karaktera, a dio prihoda od prodanih slika biti će doniran Udruzi roditelja djece s posebnim potrebama "OSMIJEH" iz Biograda na Moru.

19.00 - 24.00 h
Razgledavanje stalnoga muzejskoga postava: Arheološke zbirke, Zbirke " Teret potopljenoga broda iz 16. stoljeća" te izložbe orijentalnoga oružja "...za slobodu zlatnu!"iz fundusa Hrvatskoga povijesnoga muzeja Zagreb / STRUČNO VODSTVO

Svi posjetitelji mogu tijekom cijele večeri slobodno razgledavati muzejski postav i izložbe samostalno ili zatražiti stručno vodstvo.

19.30 - 24.00 h
Druženje uz slastice i čaj / DRUŽENJE

Muzej će na muzejskoj trpezi u prizemlju muzeja širokogrudno ponuditi sudionicima Noći muzeja 2016. mogućnost okrjepe uz domaće kolače, čaj i slastice te ugodno čavrljanje u okruženju biogradske prošlosti, spomenika i predmeta davno zaboravljenih i odbačenih a koji su našli svoje mjesto u muzeju i njegovim spremištima dok će do nas dopirati zvuci mandoline, gitare i skladnih ženskih klapskih glasova.

20.30 - 21.00 h
Mađioničarska predstava profesionalnoga mađioničara VLADIMIRA ŠTIMCA uz animacijsko zabavni program / ZABAVNI PROGRAM

Mađioničarska predstava s najljepšim trikovima u kojima publika može aktivno sudjelovati, a pogotovo djeca.

21.45 - 22.15 h
Ponovljena mađioničarska predstava profesionalnoga mađioničara VLADIMIRA ŠTIMCA uz animacijsko zabavni program /

Sadržaj i oblikovanje programa: Zavičajni muzej Biograd na Moru

Zavičajni muzej Biograd na Moru