Ustanova za kult. djelatnost A.E.M. Muzej Valpovštine

Ustanova za kult. djelatnost A.E.M. Muzej Valpovštine - PROGRAM

Izložbe u Noći muzeja 2016 / IZLOŽBA

Za Noć muzeja imamo 7 događanja odnosno bit će dostupno posjetiteljima 7 izložbi. 1. Izložba Muzej u loncu Tijekom Noći muzeja posjetitelji će moći pogledati etnografsku izložbu Muzej u loncu.To je putujuća izložba, projekt Muzejske udruge istočne Hrvatske.Svaki muzej član udruge prezentira dva starinska jela iz svog kraja. 2. Izložba Suvremena hrvatska keramika u sastavu 3. Hrvatskog triennala keramike Muzej Valpovštine je za Noć muzeja i suorganizator izložbe Suvremena hrvatska keramika u sastavu 3. Hrvatskog triennala keramike. Izložbu postavlja Likovni art dizajn centar LADICA. 3. Izložba Posjetila su nas lica pod maskama Likovna izložba lutki obućenih u venecijanske maske autorice Lidije Prše bit će postavljena po stalnoj muzejskoj izložbi Ostavština plemićke obitelji Prandau-Normann i stvoriti dojam da su nas posjetili posjetioci iz prošlosti Venecije. 4. Izložba Poveznice Strossmayer – Valpovo Na izložbi će osim sažetoka o životu i radu biskupa Strossmayer biti naglasak na poveznicama s Valpovom, odnosno grofovima Normann. 5. Ostavština plemićke obitelji Prandau-Normann Posjetiteljima će u Noći muzeja biti dostupna i stalna izložba našeg muzeja Ostavština plemićke obitelji Prandau-Normann.To je povjesna izložba o dvorcu u kojem Muzej Valpovštine djeluje i njegovim stanovnicima u prošlosti.Na izložbi prevladavaju predmeti iz kulturno-povijesne zbirke, ali su zastupljeni i predmeti iz arheološke,etnografske,lovačke i povjesne zbirke kao i fotografije iz zbirke starih fotografija. 6. Geološka zbirka Posjetitelji mogu razgledati i stalnu izložbu Geološka zbirka.U njoj su zastupljeni svi sastojci slavonskog podzemlja. 7. Tiskana ostavština valpovačkih vlastelina Izložba Tiskana ostavština valpovačkih vlastelina postavljena je u prosincu 2015. i svi koji ju još nisu pogledali imaju to priliku u noći muzeja. Izložene su vrijedne knjige,albumi,mape,priručnici i drugi tiskani materijal iz ostavštine valpovaćkih vlastelina koji nije do sada izlagan.

Sadržaj i oblikovanje programa: Ustanova za kult. djelatnost A.E.M. Muzej Valpovštine

Ustanova za kult. djelatnost A.E.M. Muzej Valpovštine

Dvorac Prandau-Normann