Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović

Posjetitelji će u Noći muzeja moći razgledati stalni postav koji kronološki prati Draženov životni put i karijeru – od Šibenika, preko Zagreba i Madrida do NBA lige, kao i uspjehe s reprezentacijom.

Uz stalni postav posjetitelji će moći pogledati i izložbu o Ciboni koja je prije 30 godina dva puta za redom osvojila naslov prvaka Europe. Ovom prigodom u prostoru muzeja izložen je i pehar Europskog prvaka iz 1985. godine.

Uz brojne video i foto materijale dostupne na info-pultovima svaki puni sat posjetitelji će moći pogledati i projekciju desetominutnog dokumentarnog filma.

Tijekom cijele večeri bit će otvorena i muzejska trgovina s bogatom ponudom prigodnih suvenira Uz već standardnu ponudu dresova, lopte, DVD, strip, želimo istaknuti novi dizajn majice i šalica.

Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović - PROGRAM

Stalni postav / IZLOŽBA

Cibona na Olimpu / IZLOŽBA

Tema izložbe je 30. obljetnica Ciboninog uspona na europski tron. Cijela Cibonina trofejna sezona '84/85 predstavljena je na 10 izložbenih plakata obogaćenih brojnim fotografijama iz tih godina. Izložene su i Draženove tenisice u kojima je igrao dio tog natjecanja te Cibonina trenirka iz tog vremena. Ovom prigodom u prostoru muzeja izložen je i trofej osvajača Kupa europskih prvaka iz 1985. godine.

Desetominutni film o Draženu / PROJEKCIJA

Svakog punog sata prikazivat će se desetomintni film o Draženu, autora Ivana Klifa Marušića.

Multimedijalni sadržaj na info-pultovima / PROJEKCIJA

Na info pultovima dostupan je velik broj edukativnog i multimedijalnog sadržaja. Kroz niz video materijala, velik broj fotografija i teksta, posjetitelji se mogu detaljno upoznati sa životom i karijerom Dražena Petrovića. Najmlađi se mogu zabaviti i igranjem memorija ili slaganjem puzzli.

Muzejska suvenirnica / OSTALO

Tijekom cijele večeri bit će otvorena i muzejska trgovina s bogatom ponudom prigodnih suvenira. Uz već standardnu ponudu dresova, lopte, DVD, strip, želimo istaknuti novi dizajn majice i šalica.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović

Muzejsko-memorijalni centar Dražen Petrović