Muzej Croata insulanus Grada Preloga

U Muzeju Croata insulanus Grada Preloga će se moći razgledati izložba fotografija graditeljske baštine Josipa Juraja Strossmayera koji je dao veliki doprinos u izgradnji ključnih građevina u kulturnoj povijesti Hrvatske. Izložbom moderne umjetnosti iz fundusa muzeja istaknula bi se veoma važna ličnost za osnivanje Muzeja Croata insulanus Grada Preloga – prof. dr.sc. Matija Berljak koji je muzeju darovao vrijednu zbirku. Dio donatorske zbirke izložen je u vidu stalnog postava. U sklopu stalnog postava izložiti će se djela najznačajnijih umjetnika hrvatske moderne (Edo Murtić, Oton Gliha, Slavko Šohaj, Kamilo Ružićka, Ladislav Kralj Međimurec,…). Izložba Međimurje između 1914. i 1918. otvorena u Multimedijalnoj dvorani Muzeja Croata insulanus Grada Preloga organizirana je u suradnji s Državnim arhivom za Međimurje. U Knjižnici i čitaonici Grada Preloga biti će otvorena izložba antiknih knjiga. Program će upriličiti glazbeni nastupi. Tokom manifestacije odvijati će se edukativno- kreativni program i stručna vodstva kroz izložbe. Muzej će posjetiteljima ponuditi gastronomske delicije.

Muzej Croata insulanus Grada Preloga - PROGRAM

18:00 - h
Otvorenje Noći muzeja 2016. / PREDSTAVLJANJE

Otvorenje manifestacije uz glazbeni program i početak stručnog vodstva po izložbama.

Sadržaj i oblikovanje programa: Muzej Croata insulanus Grada Preloga

Muzej Croata insulanus Grada Preloga